9 Mayıs 2013 Perşembe

MEZUNİYET GECESİNDE NE GİYİLEBİLİR?


Mezuniyet Gecesinde Göz Kamaştırın!

Mezuniyet gecesi tarihi yaklaşıyor. Mekân belirleniyor, katılım listesi netleşiyor. Peki, siz özel gece için hazırlığınızı yaptınız mı? Elbise seçiminde size yardımcı olacak bilgiler ve püf noktaları…


 Mezuniyet elbise için karşınızda binlerce model var. Arasından size en çok yakışacak elbiseyi seçebilmek için vücudunuzu iyi tanımalısınız. Boyunuz istediğiniz kadar uzun değil mi, birazcık fazla kilonuz mu var, zayıf mısınız? Vücut tipinizi belirledikten sonra gelelim uygun elbise modellerine. 
 Boyunuz istediğiniz uzunlukta değilse çok bol ve çok renkli elbiseleri tercih etmemelisiniz. Göğüs altından kabaran robadan kesimli ve tek renk elbiseler sizi daha uzun gösterecektir. Biraz fazla kilonuz olduğunu düşüyorsanız sakın diyet yapmayı aklınızda geçirmeyin. Çünkü siz, vücudunuzun gelişim anlamında en yüksek seviyede olduğu dönemdesiniz. İhtiyaç duyduğunuz her besin uygun ölçülerde yemeli, sağlığınızı korumalısınız. Mezuniyet elbisenizde yapacağınız doğru seçimlerle fazla olduğunu düşündüğünüz kilolarınızı kamufle edebilirsiniz. Vücudunuzu hafifçe saran, ince drapeli yani katlı işlenmiş, korsaj modelli elbiseler size çok yakışacaktır. 


 Zayıfsanız ve boyunuz uzunsa elbise seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta çok dar elbise modellerinden uzak durmanız gerektiğidir. Belden kabaran ve fiyonklu elbiseler size yakışacaktır. Fiyonkların bu yaz çok moda olduğunu da belirtmek isterim. Ayrıca minik desenleri olan saten renkli elbiseler de vücut tipinizle uyum sağlayacaktır.

 Esmerseniz dore gibi parlak renkler yakışacaktır. Sarışın ve beyaz tenliyseniz pastel tonlar ten renginizle uyum içinde olacaktır. 


Gece boyunca dans edeceğinizi ve ayakta kalacağınızı düşünerek ayağınızı yormayacak rahat ayakkabılar seçmelisiniz. Kısa topuklu ayakkabılar ya da payetlerle işlenmiş babetler uygundur.  Mezuniyet töreni için heyecanlandığınızı ve çok güzel olmayacağınızı düşündüğünüzü tahmin edebiliyorum. Çok güzel olmak demek dekolte elbise giymek ve ağır saç ve makyaj yaptırmak değildir. Siz, genç kızsınız. Sade bir elbise ve uyumlu saç, makyaj size artı puan kazandıracaktır. 
 Önünüzde daha uzun yıllar var ve yaşınız geldiğinde sırt ve göğüs dekolteli elbiseler giyebilecek vaktiniz olacak. 
‘’Bu tür ayrıntılara dikkat ettiğinizde güzel olacağınızdan eminim, sizde emin olun. Her zaman kendinize güvenin.’'

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder