7 Mayıs 2013 Salı

HEPİMİZ MODACIYIZ



  Aynanın karşısına geçtiğinizde, kendinizden hoşnut olduğunuz andaki halinizdir. Kimi zaman o dönemdeki moda diye anılan kıyafetler içerisinde böyle hissedersiniz; kimi zamansa hiç de gündemde olmayan kıyafetlerle. Ne olursa olsun sizin kendinizi iyi hissetmeniz kendi modanızı oluşturmalıdır. 

                     İyi Giyinmek İçin 10 Altın Kural 

1-Çok koyu makyajlı olmayı seçtiğiniz gün kıyafetinizi mümkün olduğu kadar sade seçmelisiniz.

2-İşlemeli yada abartılı kıyafetlerle sade takılar, taşsız ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

3-Balık eti vücuda sahipseniz ne çok bol ne de çok dar kıyafetler tercih etmemelisiniz.

4-Omuzlarınız darsa enine çizgili elbiselerin riskli olduğu bir gerçek! Ancak eğer çok kilolu değilseniz bu tarz modern çizgileri çok rahatlıkla taşıyabilirsiniz. 

5-Boynunuz kısaysa V ya da olabildiğince geniş kare yakalarla daha uzun ve zarif bir boyuna sahip olabilirsiniz.

6-Omuzlarınız genişse spagetti askılı elbiseler tam size göre.

7-Bedeniniz XXX Large' sa..sezonun gözde trendi tunik elbiseler tam size göre! V yakalı modern formlu elbiselerle fazlalıklarınızı rahatlıkla kamufle edebilirsiniz.

8-Göğüsleriniz küçükse V yakalı elbiseleri rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken daha zarif bir görünüm için elbisenizi kemerle tamamlamak!

9-Kollarınız çok kalınsa geniş kollu tuniklerden faydalanın. Böylece hem daha havalı hem de daha ince görüneceksiniz. 

10-Üst kısmın alt kısmına göre daha topluysa bu durumda bacaklarınızı ortaya çıkarmalısınız. Üzun kollu salaş görünümlü mini bir elbiseyle kimse vücudunuzdaki orantısızlığı anlamayacak! 



                                           Tül, dantel ve güpür sıkça göze çarpacak...




Bu yılın en yenileri arasında çan, diz altı etekler ve altında çaça topuk, sivri burun ayakkabılar gözde. Beller artık düşük değil ya tam belde ya da belden yukarıda. Çok şık bir gece etekliğini ya da pantolonu sade bir trikoyla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Chanel elbiseler dolapların vazgeçilmezi. Tül, dantel ve güpür sıkça göze çarpacak... 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder